Şubat 24, 2006

Vincent Crabbe

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Jump to: navigation, search
Harry Potter Karakteri
Adı Vincent Crabbe
Cinsiyeti Erkek
Saç Rengi bilinmiyor
Göz Rengi bilinmiyor
Binası Slytherin
Kan Saflığı Safkan(?)
Bağlılığı Draco Malfoy
Canlandıran Jamie Waylett

Vincent Crabbe, J.K. Rowling'in yazdığı Harry Potter serilerinde bir karakterdir. Hogwarts'ta Slytherin öğrencisi olan Crabbe, Gregory Goyle'la beraber Draco Malfoy'un yanından başka bir yerde çok nadir görülür.

Crabbe'in büyük bir vücudu, goril gibi kolları ve kaseye benzeyen bir saç kesimi vardır. Çok sert ve salak olan Crabbe, Melez Prens'te Sorgulayıcı Ekibe katılmıştır.

Yanlış olsa da Crabbe ve Goyle'ın Harry Potter ve Draco Malfoy'la aynı dönemden olmadığı düşünülür. Felsefe Taşı'nda Draco'nun, Goyle ve Crabbe'in masasına katıldığı belirtilmiştir ancak Hogwarts'ta öğrenciler alfabetik bir şekilde Seçilmektedir ve hem Crabbe'in soyadı, hem de Goyle'ın soyadı alfabede Malfoy'dan öndedir.

Crabbe kendi kararlarını alamayacak ve kendi düşüncelerini yaratamayacak kadar salak anlatılsa da Goyle'dan daha akıllı olduğu belirtilmiştir.

Slytherinliler genellikle kurnaz olarak betimlendiği için Crabbe ve Goyle'ın kişilikleri bazı okuyucular tarafından eleştirilmiştir. Ancak ikisi de tipik Slytherinlinin de olacağı gibi güç budalasıdır. Bunun yanında zaten diğer binalara ancak Slytherin'e uydukları kadar uymaktadırlar. İkisi de oldukça başarısızdır ve ikisi de Karanlık Sanatlara Karşı Savunma konusunda Sıradan Büyücülük Düzeyi'ni geçememiştir.

Crabbe'in babası, Crabbe Sr., bir Ölüm Yiyen'dir.

Uyarı: Yazının devamı, eserin konusu hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir. Daha sonra bu yapıtı izlemeyi veya okumayı düşünüyorsanız bu bölümü atlamanız önerilir.

Melez Prens'in sonunda liderleri Malfoy kaçınca, kendilerini kaybolmuş hissetmişlerdir.